Budapest, 2016. szeptember 30. - Október 19-én negyedik alkalommal kerül megrendezésre az Európai Unió „Safer Internet Program” (SIP) keretében „Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra”című nemzetközi konferencia a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szervezésében.
Az idei konferenciára több mint 20 szakértő fogadta el a felkérésünket az oktatás, a média, a kormányzat, az ipar és a civil szféra területéről. A rendezvényen a gyermekek és fiatalok online biztonságával kapcsolatos kérdésekről, kiemelten a szexting, a pedofília és a gyűlöletbeszéd témakörökről, a magánélet védelméről, a családnak, az iskolának, a médiának a tudatosításban betöltött szerepéről, új online trendekről és a közösségi média szerepéről hallhatunk majd előadásokat.
A rendezvény lehetőséget ad arra, hogy a szakemberek és érdeklődők megvitassák, hogyan befolyásolja az internet a gyermekek és fiatalok fejlődését, életét. A konferencia célja, hogy ráirányítsa a figyelmet az új kihívásokra, az online fenyegetettségre, és segítsen megosztani a legjobb gyakorlatokat.
A konferencia a Safer Internet Program keretében valósul meg. A projekt célja az Európai Unió által közvetített értékrenddel összhangban, az internet és az új online technológiák használatának – különösen a gyermekek számára való – biztonságosabbá tétele, a jogellenes, valamint a felhasználó által nem igényelt tartalom elleni küzdelem hatékonyságának biztosítása.
A konferencia az Európai Kiberbiztonsági Hónap kampány programsorozatába illeszkedik.
A konferencia ideje alatt élő internetes közvetítés látható a www.gyermekmento.hu és
a www.saferinternet.hu honlapokon.
A konferencia időpontja és helyszíne:
2016. október 19., szerda 9 – 18 óráig
Benczúr Hotel, Budapest
1068 Budapest, Benczúr utca 35.
További információ:
Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat
Pethő Zsófia
Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat
PR munkatárs
telefon: +36 1 475 7027, +36 30 436 37 67, + 36 70 70 80 571
e-mail: petho@gyermekmento.hu
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat az európai Safer Internet Plus (SIP) programban tudatosság-növelő központként a gyermekek, szülők és tanárok felvilágosítását, a program népszerűsítését tűzte ki célul. Szeretnénk elérni, hogy az országban minél több internethasználó böngészhessen biztonságos körülmények között, illetve, hogy probléma esetén az érintettek tudják, kihez fordulhatnak. Célunk, hogy egyszerre hívjuk fel a figyelmet az interneten leselkedő veszélyekre, és teremtsük meg azok orvoslásának, illetve a segítségnyújtás lehetőségét.
Partnereink:
Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány:Lelkisegély-vonal és online tanácsadás gyerekeknek, 116-111, www.kek-vonal.hu
NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.: Káros, illegális és jogsértő tartalmak bejelentésére szolgáló Biztonságosinternet Hotline üzemeltetője, www.biztonsagosinternet.hu